Hlavní navigace
Úvod

Široký výběr ekologických kancelářských potřeb

 

ECO

Nabízíme široký výběr ekologických kancelářských potřeb, které spojují praktičnost s ohledem na životní prostředí. V naší nabídce najdete nejen recyklovaný papír , ale i veškeré další kancelářské vybavení s certifikátem ekologického původu. Pro udržitelné pracovní prostředí máme také ekologicky šetrné úklidové potřeby, včetně biologicky odbouratelných čisticích prostředků a recyklovaných pomůcek. Vyberte si z našeho širokého sortimentu eko produktů a přispějte k udržitelnosti při každodenních kancelářských činnostech.

 

Víte, že Activa má ve svém portfoliu již 1188 výrobků šetrných k naší planetě?

Pro jednodušší orientaci jsme pro vás připravili novou podkapitolu Eko Produkty.

 

Zde jsme zahrnuli nejen produkty s ekologickými certifikáty, ale i výrobky vyráběné z recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů, jejichž používání nezatěžuje životní prostředí.

Bohužel neexistuje jeden ekologický certifikát, který by usnadnil výběr při nákupu. Pro vaši lepší orientaci jsme přepravili vysvětlení těch nejznámějších a nejdůležitějších ekologických certifikátů, které najdete u našich produktů:

 

FSC

FSC (Forest Stewardship Council)

Při koupi výrobků s logem FSC máte jistotu, že dřevo a papír pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.

V takových lesích musí jejich vlastníci dodržovat zásady udržitelného lesního hospodaření. Například tím, že chrání vodní zdroje, zachovávají biodiverzitu, omezují holoseče, mají jasný dlouhodobý plán nebo chrání domorodé obyvatele.

Z našich produktů mají tento certifikát například:

 


 

EU Ecolabel

EU Ecolabel

Na ekoznačku EU Ecolabel dosáhnou jen nejlepší z nejlepších. Získat ji totiž mohou jen výrobky, které ve všech fázích svého „života“ (při výrobě, používání i likvidaci) snížily svůj dopad na životní prostředí na minimum.

Ekoznačka EU Ecolabel je pro vás zárukou, že výrobek splňuje nejvyšší ekologické standardy podle pokynů Evropské unie.

Z našich produktů mají tento certifikát například:

 


 

Blue Angel

Blue Angel

Modrý anděl je nejstarším evropským certifikátem (od roku 1978) pro výrobky šetrné k životnému prostředí. Pod jeho křídly najdete téměř 100 skupin různých produktů.

Podobně jako EU Ecolabel vám i Modrý anděl zaručuje, že výrobek patří ke špičce – získat ho totiž mohou jen výrobky, které jsou k životnímu prostředí šetrnější než jiné. Proto ho například získá jen ten papír do tiskárny, který šetří vodu více než jiné papíry.

Z našich produktů mají tento certifikát například:

 


 

Nordic Swan Ecolabel

Nordic Swan Ecolabel

Jedná se severskou certifikaci zaručující, že výrobek vyhovuje nejpřísnějším normám na ochranu životního prostředí.

Z našich produktů mají tento certifikát například:

 


 

PEFC

PEFC

Ochranná známka PEFC poskytuje informace, které se vztahují k původu lesních produktů z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a z jiných nekontroverzních zdrojů.

Z našich produktů mají tento certifikát například:

 

Poradíme vám

S ekologií v kanceláři máme zkušenosti a přinášíme vám pár tipů pro udržitelnější přístup. Podívejte se například na: