Hlavní navigace
Úvod

Bezpečnostní nože = aktivní prevence úrazů

 

Každodenní a rutinní činnosti provádíme většinou zcela automaticky, bezmyšlenkovitě. Podobné je to i s řezáním. Předcházet úrazům, které vznikají právě kvůli rychlosti a nedbalosti při práci s noži, je ale možné díky bezpečnostním technologiím. Užijte si řezaní bez rizika.

 

Nejvyšší zabezpečení (Secumax)

Zakrytá čepel – uživatel je chráněn před pořezáním a zboží před poškozením.

SECUMAX COMBI - řeže lepicí pásky, průtažné, smršťovací a obalové fólie, kůže, kartony i bezpečnostní pásy. Možné řezat pod úhlem 45°. Jednoduchá výměna čepele.

SECUMAX 150 – ergonomicky tvarovaný jednorázový bezpečnostní nůž, čepel má tři funkce: řezání, rozřezávání, seškrabávání. Práce s ním je maximálně komfortní.

SECUMAX 145 – ergonomicky tvarovaný, malý, jemný jednorázový bezpečnostní nůž pro každodenní řezací práce. Snadno si poradí s třívrstvou lepenkou, folií nebo lepicí páskou. Obě řezné hrany jsou přitom chráněny tak, aby uživatel ani jeho prsty nepřišli k újmě.

SECUMAX 320 - na řezání fólií s jednodušší výměnou čepele a se zabudovaným kovovým výstupkem pro bezpečné otevření kartonu zalepeného páskou. Řeže i lehce silné fólie, kůži a bezpečnostní pásky.

SECUMAX 350 - univerzální, komfortní a maximálně bezpečný. Všestranný nůž s intuitivní výměnou čepele. Řeže všechny běžné materiály, fólie, pásky i vícevrstvé kartony.

SECUMAX EASYSAFE - všestranný, praktický pomocník. Ostrá vyčnívající přední část nože snadno pronikne plastovými pytli a obalovými fóliemi na paletách. Zakrytá čepel otevře obalové pytle i palety. Integrovaná pružina usnadňje řezání tenkých (i jednotlivých) vrstev fólií a papírů. Bez problému řeže kůži, plastové pásky i pásy.

SECUMAX 564 - bezpečnostní nůžky charakteristické svým otvorem pro palec a obzvlášť dlouhým ostřím. Vhodné na prostřihání kartonu, papíru, fólie, látky a spousty dalších materiálů jen pár střihy. Nejvyšší míru bezpečnosti zaručuje speciální výbrus ostří a jejich vpředu zaoblené špičky.

 


 

Velmi vysoké zabezpečení (Secupro)

Inteligentní řezací nástroj s plně automatickým zatažením čepele. Čepel se samočinně zatáhne zpět do rukojeti, jakmile opustí řezaný materiál. Funguje zcela bez uživatelova přičinění. Dokonce ikdyž stále drží stisknutý posunovač nebo páčku

SECUPRO MERAK – praktický ergonomický tvar, vhodný pro řezání většiny obalových materiálů, protiskluzová rukojeť vhodná pro praváky i leváky. Jednoduchá, rychlá a bezpečná výměna čepele.

SECUPRO MAXISAFE - štědrá délka vysunuté čepele umožní snadné řezání několika vrstev kartonu. Podle typu a tvaru čepele pak také další materiály jako např. koberce nebo fólie. Uchopení nože je velmi pohodlné, ať už pro pravou nebo levou ruku.

SECUPRO 625 - ergonomický nůž s dvojím zámkem, má rukojeť z hliníku a páčku, kterou se snadno vysune čepel. Umožňuje obzvlášť velkou hloubku řezu v kombinaci s plně automatickým zatažením čepele. Uživatelsky komfortní výměna čepele. Řezací nástroj nejvyšší třídy.

SECUNORM 380 - celosvětově první bezpečnostní nůž s vysouváním čepele téměř 8 cm a zároveň s funkcí automatického zatažení čepele. Bezpečnostní pojistka brání neúmyslnému vysunutí čepele z rukojeti.

 


 

Vysoké zabezpečení (Secunorm)

Automatické zatažení čepele - jakmile začne uživatel řezat, pustí posunovač. Čepel se díky tomu po provedeném řezu ihned zatáhne zpět do rukojeti.

SECUNORM 175 – univerzální řezací nástroj, ergonomický tvar, snadná výměna čepele. Všestranně použitelný na kartony, vaky, fólie i pásky. Vhodný pro praváky i leváky.

SECUNORM PROFI40 - bezpečnostní profesionální nůž, se kterým otevřete např. všechny typy obalových pytlů, což vyžaduje obzvláště velkou hloubku řezu. Čepel dlouhá 40 mm je extrémně odolná proti zlomení. Nůž je vhodný i pro leváky, stačí jen otočit čepel.