Hlavní navigace
Úvod

Zpětný odběr vypsaných psacích potřeb

logo edding

Z lásky k životnímu prostředí

Zapojte se do projektu německé společnosti Edding, předního výrobce kvalitních psacích potřeb a popisovačů, a udělejte další malý krůček k ochraně naší planety.

V rámci odpovědnosti za produkty nabízíme firmám a úřadům recyklační krabice edding na prázdné, vypsané popisovače, zvýrazňovače, propisky, rollery a pera jakékoliv značky (nejen značky edding). Recyklace je důležitou součástí udržitelného rozvoje – navíc je poměrně snadná! Jednoduše vyhoďte své prázdné nebo opotřebované fixy do krabice, aby bylo možné části fixů recyklovat.

Plastové části získané rozebráním vypsaných psacích potřeb jsou následně rozdrceny a vzniklý odpad je využit při výrobě nových popisovačů řady EcoLine.


Jak to bude fungovat?

Vhoďte jakýkoliv vypotřebovaný nebo nefunkční fix, popisovač, pero i náhradní náplň do recyklačního boxu. Kapacita boxu je 170 popisovačů edding 300, ale propisek a užších popisovačů se do něj vejde až 300 kusů.

recyklační proces edding recyklační proces edding recyklační proces edding

Podívejte se, jak správně s recyklačním boxem pracovat.


Jak se zapojit do projektu?

Stačí nám dát vědět, že se chcete zapojit.

  1. Recyklační box si zdarma objednejte na obchod@activa.cz. Na každou dodací adresu posíláme 1 recyklační box. Box bude dodán spolu s vaší nejbližší objednávkou potřeb pro kancelář. Samostatně recyklační box nezavážíme.
  2. Box umístěte na dostupném místě pro kolegy, např. na recepci, v dílně apod.
  3. Až box naplníte, napište nám opět na obchod@activa.cz a s další dodávkou potřeb pro kancelář vyměníme plný box za prázdný.
  4. Při výměně boxu od nás obdržíte vzorek z řady EcoLine, které jsou částečně vyráběny z recyklovaných psacích potřeb, které s námi sbíráte do recyklačního boxu.
  5. Pokud budete potřebovat v budoucnosti certifikát o recyklaci, využijte možnost vrácení ZDARMA od vás přímo dodavateli do Německa. Při další objednávce kancelářských potřeb si u nás poté objednejte nový box.
    Návod jak postupovat >>

 

Systém zpětného odběru společnosti edding pomáhá šetřit zdroje, a tím chránit životní prostředí. Více než 70 % druhotného plastu je získáno právě ze zpětného odběru použitých produktů. Na jednu tunu takto zpětně získaného materiálu se ušetří asi 1,4 t CO2. A proto i případná přeprava na delší vzdálenosti za účelem recyklace produktů významně šetří CO2. Recyklace s eddingem – nekonečný cyklus!

recyklační proces edding

 

V portfoliu společnosti edding naleznete znovu naplnitelné permanentní popisovače edding 300 a edding 2000 C, popisovače na bílé tabule edding 360, zvýrazňovače a současně i náhradní permanentní inkousty MTK a tabulové inkousty BTK.

 

Používáním znovu naplnitelných popisovačů prodloužíte jejich životnost a přispějete ke snížení plastového odpadu.

 

edding EcoLine - ekologická řada psacích potřeb