Hlavní navigace
Nákupní rádce

Jak vybrat projektor do kanceláře - nákupní rádce

Dnešní projektory nabízejí velmi kvalitní obraz se skvělým rozlišením, bezdrátové připojení, interaktivní funkce, a dokonce mohou poskytovat jasný obraz v místnostech se spoustou světla. Projektory dokážou promítat obraz i s krátkou projekční vzdáleností. To znamená na malém prostoru, v krátké vzdálenosti. Díky možnosti připojit bezdrátový internet umožní více lidem sdílet obraz najednou. Kdy tedy zvolit projektor?

Projektor

Prezentace na cestách

Když děláte prezentace na cestách nebo máte schůzky často na jiném místě, projektor se určitě vyplatí. Máte větší obraz a nemusíte se spoléhat na zařízení v prostorách, kde vaše prezentace probíhají.

 

Konferenční místnost

Máte konferenční místnost, kde potřebujete kolegy a klienty seznamovat se svými plány? Díky aplikacím můžete ozvláštnit své prezentace a lekce vkládáním poznámek na projekční plochu v reálném čase pomocí interaktivního pera nebo prstů. Vkládání poznámek do obsahu a funkce bílé tabule vám pomohou udržet pozornost posluchačů.
Projektor

 

Projektor

Proč tak záleží na vizualizaci?

Z údajů Světové zdravotnické organizace vyplývá, že při použití vizuálních materiálů jsou si lidé schopni zapamatovat až 80 % prezentovaných informací, a pokud jsou prezentace navíc interaktivní, dokážou si zapamatovat dokonce až 90 %. Z klasických ústních setkání si přitom lidé obvykle pamatují pouze asi 25 % prezentované problematiky.

 

Chcete zazářit?

Ať už se účastníte veletrhu nebo pořádáte větší akci, projektor vám pomůže na účastníky těchto akcí opravdu zapůsobit. Můžete prezentovat videoukázky vašich projektů a obrázky produktů, orientační mapu akce. Při větší firemní akci můžete za řečníka umístit plátno a zobrazit tak v reálném čase obsah sociálních médií s reakcemi na akci či řečníka.
Projektor

 


Na co se soustředit při výběru projektoru?

Záleží na tom, na co chcete projektor používat. Zda chcete prezentovat firemní dokumenty, přednášet a ukazovat slidy nebo sledovat hlavně filmy :).

Parametry při výběru projektoru:


Svítivost

  • Svítivost se uvádí v lumenech a určuje, kde bude promítání probíhat - v zatemněné místnosti nebo při denním osvětlení.
  • Projektory se svítivostí nad 3 000 lumenů můžete používat při denním světle. Pozor u této svítivosti musíte počítat s větší hlučností projektoru.
  • Projektory se svítivostí od 1 500 do 2 500 lumenů potřebují pro kvalitní prezentaci mírné zatemnění.
  • Projektory se svítivostí do 1 500 lumenů jsou pro filmové fanoušky, kteří mají promítací zatemněný sál.


Kontrast

  • Kontrast řešíte hlavně u sledování filmů. Hodnota právě pro filmové nadšence je aspoň 10000:1, ale čím vyšší, tím samozřejmě je kontrast kvalitnější. U projektoru pro kancelářské potřeby asi tento parametr tak řešit nemusíte.


Rozlišení

  • Rozlišení je o kvalitě obrazu. A zde narážíme na cenu. V současné době je nejvyšší rozlišení 4K. Takové projektory jdou až do stovek tisíc korun. Pro běžné uživatele do kanceláře a domácnost jsou Full HD (vysoká kvalita obrazu), HD (přehrajete film, ale v horší kvalitě) nebo X GA / SXGA (prezentace textu s menším obrazovým doprovodem).


Poměr stran

  • Pro firemní a školní prezentace postačí poměr stran 4:3, 5:4, 16:10. Jestliže chcete projektor na promítání filmů, tak poměr stran by měl být 16:9.


Korekce lichoběžníkového zobrazení

  • Tuto funkci využijete ve chvíli, kdy projektor nemůže být umístěn úplně přesně před promítací plochou. Obraz si tak nasměrujete podle potřeby.


Technologie

  • Technologie jsou o tom, jaký celkový zážitek z promítání budete mít. Dělí se na DLP a LCD. DLP poskytují skvělý kontrast, syté barvy a černá je černá. LCD jsou tiší a zvládají lépe přechody. Obraz je plynulejší.

 

V naší nabídce najdete projektory značky Epson s revoluční technologií 3LCD. Díky této technologii je obraz přirozenější a kvalitnější, s lepšími barvami a bez nežádoucích efektů. Tato technologie je vyhledávaná vzdělávacími institucemi, protože se při delším sledování obrazu nedostaví únava a bolavé oči.

Projekční plátno

Na co promítat? Na projekční plátno

Pro dokonalý zážitek z filmu nebo prezentace je neméně důležité projekční plátno . Určitě byste se neradi nechali rušit po celou dobu filmu čmouhou na zdi nebo zásuvkou na zdi. Projekční plátno může být umístěné na zdi nebo stropě. Pro ty, co se potřebují přemísťovat, jsou plátna i na stojanu. Plátno je matně bílé, aby se na něm nic neodráželo o obraz byl jasný. Plátna s černým orámování jsou primárně určená na promítání filmů.Do nabídky projektorů >>