Hlavní navigace
Nákupní rádce

Jak vybrat pracovní diář - nákupní rádce

Diáře v papírové formě stále přetrvávají. Ať už jde o plánování schůzek, organizování denních úkolů nebo psaní poznámek. Proč tomu tak je? Je dokázáno, že do papírového diáře lidé napíší poznámky podrobněji než do diáře digitálního. Úkoly víc rozdělují, a tak je snadněji i plní. A hlavně, papírový diář vás nenechá na holičkách, když vypadne signál či zrovna dojde baterka.

Jaký je rozdíl mezi univerzálním a plánovacím diářem?

Velký. Univerzální diáře je vždy na daný rok, popřípadě na 18 měsíců. Po uplynutí tohoto období obvykle končí v popelnici na papír. U plánovacích diářů měníte roční náplně, ale obal i s potřebnými poznámkami či adresáři zůstává. To je jejich velká výhoda. Investice do pořízení plánovacího diáře se může zdát nesrovnatelně vyšší, ale kromě toho, že neslouží pouze jeden rok, je potřeba diář vnímat i jako praktický módní doplněk.

Podle kalendária rozlišujeme denní, týdenní, měsíční a 18měsíční diáře.

Denní diář je určený pro ty, kdo musí plánovat ze dne na den. Denní kalendárium využijí kadeřnice, řemeslníci, obchodníci. Věděli jste, že díky každodennímu vedení diáře dochází ke zlepšení myšlení?

Týdenní diáře využijí hlavně studenti nebo manažeři, kterým stačí plánovat v rámci jednoho týdne. Na dvoustránce mají přehled o tom, co v daném týdnu bude probíhat a co musí zvládnout.

Diáře s měsíčním kalendáriem je pro poznámky typu lékař, zkoušky, vyzvedávání z kroužků. Nedává sice velký prostor pro podrobný zápis, ale přehled o daném měsíci získáte velmi rychle.

Plánovací 18měsíční diáře jsou vhodné spíš pro akademické účely. Kalendárium je od července do prosince následujícího roku. Většinou mají týdenní kalendárium. 18měsíční diáře nabízíme od značky Moleskine, což je kultovní francouzská značka v minulosti oblíbená zejména cestovateli a umělci.

Všechny univerzální diáře obsahují základní informace jako jsou svátky, mezinárodní svátky, přehledný kalendář na následující rok, poznámky a adresář či mezinárodní telefonní předvolby.

Plánovací diáře

Plánovací diář

Plánovací diáře, někdy taky označované jako plánovací systémy, jsou skvělým nástrojem pro individuální řízení času, financí, projektů či cílů. Ocení je hlavně ti, kteří chtějí svůj čas využít co nejefektivněji.

V naší nabídce najdete systém plánovacích diářů Filofax. Používáním plánovacího systému dokážete odstranit své neužitečné návyky a zároveň odbourat činnosti, které zabírají čas a nic nepřináší. Diáře značky Filofax jsou pro ty, co mají rádi elegantní design a rádi si své poznámky vyzdobí. S tímto diářem si opravdu vyhrajete.

Plánovací diář Filofax

Jak velký diář vybrat?

Vybírat můžete z velikostí A4, A5, A6 nebo kapesní. Záleží na tom, zda diář stále nosíte s sebou nebo na vás čeká na stole nebo si ho vozíte v autě.

K diáři se vám hodí i stolní nebo nástěnný kalendář , které máte hned na očích a který slouží k rychlé každodenní orientaci ve vašich plánech.